Професійно-технічне училище №32
Суббота, 22.06.2024, 17:04
Меню сайту

Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Июнь 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Архів записів

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 74

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Міні-чат

Корисні посилання
 
 
 
 
 
 
       

Словник викладача ХХІ сторіччя

"Сучасні освітні технології"

1.      СОТ (сучасні освітні технології) — набір методів та інструментів, які використовуються в навчальному процесі.

2.     E-learning (цифрова освіта)  Електронне навчання (Е-навчання)- це система навчання за допомогою інформаційних та електронних технологій.

3.     Навчання off - line Оффлайн-навчання - це метод отримання нових знань в аудиторії під час безпосереднього спілкування викладача та учня.

4.     Навчання оn - line  Онлайн-навчання - це метод отримання нових знань за допомогою Інтернету в режимі реального часу. Комунікація між учасниками процесу відбувається за допомогою комп'ютера.

5.     MOOC– масові відкриті онлайн-курси, які через відеолекції транслюють знання величезній кількості людей.

6.     Змішане навчання (blended learning)  - це методика формальної освіти, згідно з якою учень засвоює одну частину матеріалу онлайн, частково самостійно керуючи своїм часом, місцем, шляхом і темпом навчання, а іншу частину матеріалу вивчає у класі.

7.     Перевернуте навчання  - це метод навчання, при якому вся теоретична і лекційна програма вивчається вдома, а в класі з учителем детально розбираються завдання і вправи по темі.

8.     Дистанційне навчання (ДН) — це форма навчання з використанням комп’ютерних і телекомунiкацiйних технологiй, якi забезпечують iнтерактивну взаємодiю викладачiв та студентiв на рiзних етапах навчання i самостiйну роботу з матерiалами iнформацiйної мережi.

9. Синхронне навчання - це процес взаємодії учнів з викладачем в режимі реального часу.

10. Асинхронне навчання - метод навчання, в процесі якого контакт між викладачем та учнем здійснюється з затримкою в часі.

11. Адаптивне навчання - це навчальна модель, яка використовує техніку і нові технології для потреб учнів в якості «інтерактивних навчальних пристроїв».

12. Інклюзивне навчання - навчання учнів із особливими потребами шляхом включення їх в загальне освітнє середовище за місцем їхнього проживання.

13. Інтерактивні освітні технології  Передбачають активну взаємодію всіх учасників процесу навчання,їх здатність до діалогу з будь-чим (комп’ютером) або з будь- ким (людиною).

14. Різнорівневе (диференційоване) навчання — Організація навчально-виховного процесу з урахуванням типових індивідуальних особливостей учнів.

15.  Проблемне навчання розуміють навчально-пізнавальну діяльність учнів із засвоєння знань та способів діяльності на основі створення й розв’язування проблемних ситуацій.

16. Технологія навчання в співпраці . Ця технологія базується на ідеї взаємного навчання, при організації якого учні беруть на себе не тільки індивідуальну, але й колективну відповідальність за вирішення навчальних задач.

17. Проектне навчання .  Суть методу полягає в тому, що учні виконують навчальні проекти, під якими слід розуміти самостійно розроблені та подані результати роботи над проблемою (від ідеї до її втілення) і виконані під контролем та з консультуванням вчителя.

18. Ігрові технології навчання .  Впровадження активних форм і методів навчання, серед яких провідне місце займають навчальні ігри.

19. Гейміфікація навчання- це використання ігрових практик та механізмів для створення такого освітнього середовища, учасники якого спостерігають за власним прогресом, змагаються один з одним, допомагають один одному і мотивують один одного.

20. Веб-квест - проект з використанням інтернет-ресурсів.

21. Case Study . Кейс-метод є інтерактивним методом навчання, який дає змогу наблизити процес навчання до реальної практичної діяльності. Суть методу полягає у використанні конкретних випадків (ситуацій, історій, тексти яких називаються «кейсом») для спільного аналізу, обговорення або вироблення рішень учнями з певного розділу дисципліни.

22. Мобільне навчання (Bring your own devices ). BYOD - це метод навчання, при якому на заняттях активно використовуються смартфони, ноутбуки, планшети.

23. Бріколаж в освіті - це використання для навчання всього, що завгодно, крім спеціально створених інструментів (на кшталт підручників).

 -->