Професійно-технічне училище №32
Пятница, 06.12.2024, 00:02
Меню сайту

Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Декабрь 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Архів записів

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 74

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Міні-чат

Корисні посилання
 
 
 
 
 
 
       

Електрогазозварник

Великим попитом в Україні користується професія електрогазозварник, ще зовсім недавно не досить престижна. Зварювання - надійний та економічний спосіб нероз'ємного з'єднання деталей машин, конструкцій та споруд. Неможливо уявити сучасне навколишнє середовище, без застосування такого міцного і доступного способу з'єднання, як зварювання.

Ще в прадавні часи люди використовували паяння для виготовлення зброї, ювелірних виробів, знарядь праці. Поступовий розвиток ливарної справи привів до виникнення ливарного зварювання. Ливарне зварювання використовувалось для виго­товлення виробів з міді, олова, срібла та золота. Пізніше почали використовувати залізо, яке через високу температуру плавлення не піддавалось обробці. Пройшло багато поколінь металообробників поки винайшли горнове зварювання заліза. Але металообробники не стояли на досягнутому, тому винайшли електричне дугове зварювання. Наприкінці XIX століття французький хімік Ле-Шательє винайшов ацетилено-кисневе полум'я, а на початку XX французькі інженери Пінар і Фуше застосували його для зварювального пальни­ка. Так почалося промислове освоєння газового зварювання.

Саме в Україні вперше в світі були розроблені та стали використовуватися електричні контактно-стикові зварювальні машини та машини для точкового та багатоточкового електричного зварювання, автоматичні зварювальні апарати, створені Є.О. Патоном. Розроблені технології, створені устаткування і матеріали, що дозволяють виконувати зварювання в найрізноманітніших умовах:

    • на землі;
    • під водою;
    • в космічному просторі.

Зварювання необхідне майже у всіх галузях господарчого комплексу, воно і надалі буде розвиватися і вдосконалюватися.


Випускник професійно - технічного училища № 32 професія "Електрогазозварник" 3 розряду

     Вміє: 

  • виконувати ручне дугове, плазмове, газове зварювання,  автоматичне  і  напівавтоматичне  зварювання  простих деталей та конструкцій вузлів з конструкційних сталей,  кольорових металів  і  сплавів  та  середньої  складності  деталей,   вузлів, конструкцій і трубопроводів із вуглецевих сталей у всіх положеннях шва,  крім стельового.  
  • Виконує кисневе  плазмове  прямолінійне  і криволінійне  різання  в  різних  положеннях  металів,  простих  і середньої складності деталей із вуглецевих  та  легованих  сталей, кольорових  металів  і  сплавів за розміткою вручну на переносних, стаціонарних і плазморізальних машинах у всіх положеннях  зварного шва.  
  • Виконує  ручне  кисневе  різання і різання бензорізальними і гасорізальними апаратами на задані розміри з  виділенням  відходів кольорових  металів  та  зі  зберіганням  або  вирізанням вузлів і частин машин.  
  • Виконує ручне дугове повітряне стругання простих  і середньої складності деталей з різних сталей,  чавуну,  кольорових металів і сплавів  в  різних  положеннях.  
  • Наплавляє  раковини  та тріщини  в  деталях,  вузлах  і  відливках  середньої  складності. Виконує  попереднє  і  супроводжувальне   підігрівання   під   час зварювання деталей з додержанням заданого режиму.  
  • Читає креслення середньої складності деталей, вузлів і конструкцій.

   Знає:  

  • будову електрозварювальних та плазморізальних машин,  газозварювальної апаратури,  автоматів,  напівавтоматів та пдазмотрона,  які обслуговує;  
  • вимоги до зварного шва та поверхонь після  повітряного стругання; 
  • способи підбирання марок електродів залежно  від  марок  сталей;  
  • властивості   і   значення   обмазок електродів;  
  • будову  зварного шва;  
  • способи їх випробування і види контролю;  
  • правила підготовки деталей і вузлів під  зварювання  та заварювання;  
  • правила  підбирання режиму нагрівання металу залежно від марки металу та його товщини;  
  • причини  виникнення  внутрішніх напруг  та  деформацій  у  виробах,  які зварює,  і заходи щодо їх запобігання; 
  • основні технологічні прийоми зварювання і наплавлення деталей  із різних сталей,  чавуну,  кольорових металів і сплавів,
  • режим  різання  та  витрачання  газів   під   час   кисневого   та газоелектричного різання.


Заробіток та перспективи зайнятості.

Заробіток електрогазозварника залежить від обсягів виконуваних робіт, кваліфікаційного розряду, форми власності та спеціалізації підприємства (організації, установи), де він працює. Початковим кваліфікаційним розрядом робітника є І, найвищим - VI. Кожному розрядові відповідає тарифна ставка. Чим вищий розряд, тим вона вища. Як правило, тарифна ставка зварника вища від ставок інших професій на 15 відсотків. Крім того, заробітна плата електрогазозварника залежить від умов оплати праці підприємств (організацій). Заробіток зварника приватної фірми, підприємства або майстерні вищий, ніж на аналогічних державних. Висококваліфікований   робітник отримує значно   більше,    ніж   недосвідчений робітник. Заробіток електрогазозварників у різних регіонах України коливається і може значно відрізнятися від середніх показників. В сучасних умовах потреба у робітниках цієї професії постійна і має тенденцію до зростання. У переважній більшості регіонів України електрогазозварники без особливих ускладнень знаходять роботу в будівельних організаціях, на фабриках, заводах, в авторемонтних майстернях та станціях технічного обслуговування тощо. Таким чином, професія електрогазозварника має сталий попит на ринку праці.

Ризик безробіття у зварників мінімальний і пов'язаний перш за все з недостатньою кваліфікацією та досвідом роботи.


-->